Başakşehir Puan İçin Sahada

Wolfsberger deplasmanında Başakşehir beraberlik peşinde.
Wolfsberger v Başakşehir
November 07,2019
23:00

İki hafta önce kimsenin pek de şans vermediği bir anda sahasında Wolfsberger’i yenerek büyük bir sevinç yaşatan Başakşehir şimdi rövanşa çıkacak. Avusturya’daki maçta Wolfsberger galibiyet almak istese de yapacakları hataların kendilerine kötü döneceğini de biliyorlar. Giderek daha iyi bir futbol ortaya koyan ve sezon başındaki halinden oldukça uzaklaşan Başakşehir’de bu hafta özellikle İrfan Can Kahveci’nin yokluğu büyük sorun yaratacak cinsten. Orta sahada oyunu kuran ve defanstan gelen topları hızlıca rakip ceza sahasına taşıyan İrfan olmadığı maçlarda Başakşehir’de büyük bir güç kaybı yaşanıyor. Okan Buruk bunun bilincinde ve ona göre de bir hazırlık yaptığını açıkladı. Wolfsberger ise sahasındaki maçı kazanıp gruplardan çıkma peşinde.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Her iki takım da gruplardan çıkmak istiyor. Roma’nın grup lideri olacağı düşünülüyor ancak hiçbir şey tam belli değil. Bu hafta Başakşehir ile Wolfsberger’den kim üç puan alırsa onun gruptan çıkma şansı daha da artacak. Başakşehir’in kalan maçlarında Roma ile İstanbul’da oynayacak olması büyük bir şans. Bu haftayı bir puan ile dahi geçseler sonrasında avantajı elde etmiş olurlar.
  • Wolfsberger bu hafta galip gelmek için özellikle orta sahayı hızlıca domine etmeye çalışacaktır. Ayrıca ataklarda oyunu kanatlara taşımayı da düşüneceklerdir. Bu noktada özellikle Mehmet Topal’a büyük iş düşecektir. Başakşehir Wolfsberger’in ataklarını başlarken keser ve hızla cevap verirse oyuna denge getirebilir.
  • Başakşehir bu hafta özellikle deneyimli oyuncularına büyük bir rol verecektir. Başta Mehmet Topal ile Arda Turan istenilen oyun planını sahaya yansıtmada başarılı olurlarsa sonrasında mücadele daha kolay geçebilir. Yine de rakibin hızlı atakları ve orta sahayı domine etme gücü göz önüne alınınca işlerin pek de kolay olmayacağı söylenmeli.
  • Avusturya’daki maçta Wolfsberger kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Ancak onlar adına bir zorlu durum da hafta sonu lider Salzburg’u konuk edecek olmaları. Her iki maçın da büyük önemi olduğu için Wolfsberger, Başakşehir karşısında maçı daha ilk devrede bitirmeye çalışacaktır. Gol atamadığı her dakika ise Başakşehir’in direnci artar.
  • Birbirine eşit güçteki iki takımın maçında ibre az da olsa Wolfsberger’den yana. Bunda maçı evinde oynaması ve Başakşehir’in eksiklerinin artısı fazla. Ancak Başakşehir beklenmedik bir beraberlik alma ihtimaline de sahip. Yine de bu ihtimal oldukça az.

Wolfsberger ile Başakşehir arasındaki maçta favori ev sahibi ekip. İki takımın da defansı fazla boş bırakmayacağı düşünülmeli. Bu da toplam golü 2,5 altında tutar. Wolfsberger ilk devrede gol atmaya çok yakın duruyor.

Bahis yap -