Trabzon’un Esas Derdi Sakatlıklar

Çoğu oyuncusu sakat Trabzon Krasnodar'dan puan alma peşinde.
Krasnodar v Trabzonspor
November 07,2019
20:55

Trabzonspor bu sezona iyi başlamış olsa da özellikle sakat oyuncularından dolayı bir türlü istediği oyunu sahaya yansıtamadı ve puan kayıpları yaşadı. Avrupa Ligi’nde son maçında ise evinde grup sonuncusu Krasnodar’a puan kaybetmesi büyük bir sorundu. Şimdi Rusya’da Krasnodar’ın konuğu olacak olan Trabzonspor bu mağlubiyeti telafi etmek istese de sakat oyuncuları oldukça büyük bir sorun yaratıyor. Sakat oyuncuların sayısının 7’yi bulduğu bordo mavililer de Pereira da dinlendirilme amaçlı Rusya’ya gitmedi. Bütün bu gelişmeler ise Krasnodar’ın elini kuvvetlendirecek ve sahasındaki maçta daha da iyi bir skor almasını sağlayacak yönde. Yine de Trabzonspor’un bazen beklenmedik skorlar alarak 90 dakikayı bitirdiği de unutulmamalı.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna
  • Bu sezon Avrupa Ligi’nde bir başarı gösteremeyeceği düşünülürken Trabzonspor deplasmanında alınan üç puan ile hayat bulan Krasnodar aynı başarıyı Rusya’da da göstermek istiyor. Şayet bu karşılaşmadan da 3 puan ile ayrılırsa Basel ile Getafe arasındaki maçın skoruna göre ilk iki içinde yer alma ihtimali daha da artacak.
  • Sakatlıkların büyük sorun olduğu Trabzonspor’da Onazi, Ekuban, Abdülkadir Ömür, Abdulkadir Parmak, Arda Akbulut, Sosa, Sturridge ve Mikel sakat oldukları için Rusya’ya gitmedi. Dinlendirilmesine karar verilen Pereira da aynı durumda. As takımın yarısından fazlasının olmayışı teknik direktör ÜÜnal Karaman’ı oldukça zorlayacaktır. Yedek kulübesi için alt yapıdan oyuncu adlan deneyimli teknik adam elindeki bütün imkanları kullanacaktır.
  • Krasnodar evinde oynamanın da verdiği avantaj ile bu haftaki maça atak bir oyun ile çıkacak ve rakibinin eksiklerinin de olması sebebiyle orta saha üstünlüğünü tamamen ele geçirmeye çalışacaktır. Rus ekibi şayet Trabzonspor’u kendi yarı sahasına hapsetmeyi başarırsa sonrasında işler daha kolay ilerler. Ancak beklenmedik bir gol Krasnodar’ın bütün planlarını sarsar.
  • Trabzonspor oldukça zor geçmesi beklenen maçta oyunu daha çok kendi sahasında kabullenecek ancak orta sahada top kapmak için elinden geleni yapacaktır. Özellikle rakibin hücuma çıktığı anlarda top kapması halinde bordo mavililer rakip kalede tehlike yaratabilir. Fakat, sakatlıklar sebebiyle Trabzonspor’un galibiyet şansı oldukça az görünüyor.

Krasnodar ile Trabzonspor arasındaki maçta ev sahibi ekip favori durumda. Toplam golün 2,5 altında kalması beklenirken karşılıklı gol ihtimali de az. Maçın skoru Krasnodar lehine 1-0 olursa çok da şaşırtıcı olmaz.

Bahis yap -